Paolo Bruno, Getty Images Sport

10.06.2019 | 22.56 > 22:57

Lake pobede Danske, Irske, Španije i Norveške

U Grupi D pobede su zabeležile Danska i Irska, dok su u Grupi F važne bodove osvojile Španije i Norveška.

Danska

Mike Hewitt Getty Images Sport

Kasper Dolberg doveo je Dance do prednosti i 13. minutu, da bi u 25. uporni Gruzijci došli do izjednačenja preko Sabe Lobjanidze. Prvotimac Totenhema, Kristijan Eriksen iskoristio je jedanaesterac u 30. minutu i vratio Dancima prednost, a u drugom delu igre Kasper Dolberg je postigao drugi gol na meču. Jusufu Polsenu se u 73. minutu osmehnula sreća i odbila lopta koju je lako poslao u mrežu, da bi Martin Brajtvajt u trećem minutu nadoknade postavio konačan rezultat.

Irska je bez mnogo problema ostvarila i treću pobedu u D grupi, pošto je u Dablinu bila bolja od Gibraltara sa 2:0. Defanzivac gostiju Džozef Čipolina pogodio je sopstvenu mrežu u 29. minutu, da bi trijumf osigrao Robi Brejdi koji se u trećem minutu nadoknade upisao u strelce.

U grupi F, Norveška je ostvarila prvu pobedu, pošto je na Farskim ostrvima trijumfovala rezultatom 2:0. Čovek odluke bio je napadač Az Alkmara, Bjorn Jonsen, koji je prvo načeo mrežu domaće selekcije u 49. minutu, a zatim postavio konačan rezultat u 83.

U istoj grupi, Rumunija je upisala drugi trijumf pošto je kao gost bila bolja od Malte rezultatom 4:0. Georgi Puškaš je već u sedmom minutu doveo svoju ekipu do prednosti, da bi joj u 29. obezbedio dva gola prednosti nakon još jednog pogotka. Ni tada nisu stali Rumuni, pa je Aleksandru Kipču bio strelac u 34. minutu. Do kraja, Denis Man se upisao u sterlce u prvom minutu nadoknade vremena.