12.06.2019 | 08.13

Gigs brani Bejla: Nije igrao šest nedelja...

Selekcija Velsa doživela je, može se reći, nesrećan poraz od Mađarske u kvalifikacijama za Euro 2020. Izabranici Rajana Gigsa poraženi su u Budimpešti 1:0.

Geret Bejl

Getty images/ Michael Steele

Geret Bejl

Nakon ovog poraza, Vels zaostaje za liderom grupe Mađarskom šest bodova.

Sve bi bilo drugačije po ostrvsku selekciju, da je njihov najbolji igrač Geret Bejl iskoristio veliku priliku pri rezultatu 0:0.

Umesto toga, Mate Patkai je kaznio Velšane i pogotkom na deset minuta pre kraja doneo mađarskoj selekciji trijumf.

"Videli ste u ova dva meča da mnogi igrači nisu potpuno spremni.

Previše je tražiti od Bejla da odigra dve utakmice u kratkom razmaku nakon što nije igrao šest nedelja. Bukvalno tražimo od igrača da izvode čuda.

U našu odbranu, igrali smo dve utakmice u gostima, i to pet nedelja nakon što je sezona završena", pravdao se selektor Rajan Gigs.