Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

19.06.2019 | 20.37 > 20:41

EP U21: Španija je u igri - junak Fornals

Mlada fudbalska reprezentacija Španie (igrači do 21 godine) pobedila je selekciju Belgije 2:1 u drugom kolu grupe A šampionata Evrope koje se održava u Italiji.

Hesus Valjeho

Marco Luzzani, Getty Images

Furiji je posle poraza od Italije (2:1) bila neophodna pobeda kako bi ostali u trci za plasman u polufinale, a velika tri boda obezbedio im je novi igrač Vest Hema Pablo Fornals u 89. minutu meča u Ređo Emiliji.

Belgija je sa dva poraza izgubila sve šanse za nastavak takmičenja.

Španije je povela golom igrača zagrebačkog Dinama Danija Olma, koji je iskoristio odličnu asistenciju Karlosa Solera i preciznim udarcem savaldao čuvara mreže Crvenih đavola.

Belgija je izjednačila u 24. minutu kada se Sebastijan Bornau najbolje snašao u gužvi ispred gola Španije. Konačan rezultat postavio je Forlans udarcem sa 18 metara, alopta je na putu do gola zakačila jednog igrača Belgije.

Španija u poslednjem kolu igra protiv Poljske, koja se večeras od 21 čas sastaje sa Italijom.

Plasman u polufinale obezbediće pobednici tri grupe i najbolja drugoplasirana ekipa.