U21: Neverovatan meč – Rumuni izbacili Engleze!

EURO 21. jun 201920:26 > 20:28
Giuseppe Bellini, Getty Images Sport

Mlada fudbalska reprezentacija Rumunije (igrači do 21 godine) u sjajnom meču u Ćezeni pobedili su selekciju Engleske 4:2 i drugim trijumfom u isto toliko utakmica obezbedili plasman u polufinale.

Rumuni su na startu takmičenja bili bolji od Hrvatske, dok je Gordi Albion posle poraza od Francuske pretrpeo još jedan neuspeh i završio takmičenje.

Svi golovi postignuti su u poseldnjih dvadesetak minuta, a Rumuni su još jednim odličnim izdanjem (gol razlika 8:3) potvrdili da imaju odličnu generaciju.

Puškaš je u 76. minutu iz jedanaesterca doneo prednost Rumunima, a samo tri minuta kasnije izjednačio je Grej. Hadži je u 85. vratio svoj tim u vođstvo, međutim, Abraham je u 87. minutu ponovo poravnao rezultat i vratio nadu svom timu da može do velikog preokrata.

Ipak, sjajni Koman je u 89. i evrogolom u 90+3 minutu još dva puta matirao golmana Mančester Junajteda Dina Hendersona i Englesze poslao kući.

U drugom meču ove grupe od 21 čas sastaju se Francuska i Hrvatska, koja ima imperativ pobede.

Rumunija u poslednjem kolu igra protiv Francuske, a Englaska sa Hrvatskom.