Getty Images Sport, Andreas Schlichter

23.06.2019 | 20.15 > 20:23

Još jedna generacija Orlića kojoj su "srezali" krila

Kako su počeli, tako su fudbaleri Srbija i završili učešće na Evropskom prvenstvu za mlade - porazom. Nemačka je remijem protiv Austrije izborila mesto u polufinalu.

fudbalska reprezentacija Srbije U21

Bojan Marinković

Srbija je poražena i u poslednjem meču. Danska je slavila 2:0 golovima Brun Larsena i Rasmusena, a da njihov rival nije pokazao praktično ništa. Orlići su još jednom izgledali bezidejno na terenu, kao bez snage i neuigrano. I imali su samo dva šuta u okvir gola.

Najbolju priliku za Srbiju imao je Adžić u 84. minutu kada je pogodio prečku.

Orlićima su do kraja srezana krila, ovo je kraj ciklusa za još jednu generaciju od koje se mnogo očekivalo, a ništa nije uradila.

U drugom meču grupe, Austrija i Nemačka igrale su 1:1. Povela je Nemačka preko Valdšmita da bi bod Austriji doneo Danso sa bele tačke. Mesto u polufinalu i na Olimpijskim igrama obezbedila je Nemačka dok će Austrija, kao i Italija čekati ishod meča Francuske i Rumunije kako bi saznala da li dalje ide kao najbolja drugoplasirana selekcija.

Detalje meča možete pratiti i na ovom linku.

Od ranije je bilo poznato da zbog povreda neće igrati Vukašin Jovanović i Milan Gajić, a Nikola Milenković zbog žutih kartona, a na dan utakmice „otpao“ je i Svetozar Marković. U startnoj postavi nema ni novog igrača Reala, Luke Jovića, a šansu je dobio Šaponjić, kao ni golmana Borisa Radunovića koji je i pored osam primljenih golova bio zapravo jedina svetla tačka u reprezentaciji.

Meč protiv Danske počinju: Rosić – Terzić, Babić, Mašović, Bogosavac – Ranđelović, Račić, Lukić, Radonjić – Zlatanović, Šaponjić.

U drugom meču ove grupe u isto vreme igraju Austrija i Nemačka.

TOK MEČA:

14' - GOL na utakmici drugoj utakmici u grupi u kojoj se sastaju Austrija i Nemačka. Nemci vode 1:0 golom Đan Luke Valdšmita

21' - GOL! Vodi Danska od 21. minuta 1:0. Jakob Brun Larsen zatresao je udarcem sa strane mrežu Orlova. Ovo je deveti gol koji Srbija prima na ovom prvenstvu

24' - GOL! Austrija dolazi do izjednačenja. Za 1:1 pogađa Kevin Danso sa bele tačke.

Poluvreme - Pokušala je Srbija tokom prvih 45 minuta nekoliko puta da ugrozi gol Danske, ali je na kraju imala samo jedan šut u okvir gola nakon pokušaja Nemanje Radonjića. Češće je pretila Danska, ali je Srbija nekako uspela da ostane na samo jednom golu zaostatka posebno nakon zicera koji je Rosić odbranio u 45. minutu. Nije više bilo promena ni u drugom meču i grupi, Austrija - Nemačka 1:1 na poluvremenu.

50' - Ne dešava se mnogo toga na tribinama, a naš kolega Bojan Marinković javlja da meč sa tribina prati nekadašnji reprezentativac Nemanja Vidić. Nisu se baš Orlići pokazali pred igračem koji je sigurno mnogima od njih bio uzor

51' - GOL! Vodi Danska 2:0. Nakon kornera je Jakob Rasmunsen pronašao lopti put do mreže što i nije bilo tako teško ako pogledamo zbunjenost i izostanak reakcije odbrane Srbije

84' - Najbolju šansu za Srbiju imao je Adžić. Dobro je sve odradio ali je lopta pogodila prečku.