Getty Images/Christof Koepsel

27.06.2019 | 20.03 > 20:09

EP U21: Dva gola u finišu i Nemačka je u finalu

Prvi finalista Evropskog prvenstva za mlade je Nemačka koja je do pobede došla sa dva gola u finišu meča.

fudbalska reprezentacija Nemačke U21

Alessandro Sabattini, Getty Images Sport

U prvom polufinalu na ovogodišnjem Evropskom prvenstvu za mlade Nemačka je slavila protiv Rumunije 4:2, ali je dva gola postigla iz slobodnih udaraca u finišu meča - u 89. minutu i u drugom minutu nadoknade.

Poveli su Nemci u ovom sjajnom meču u 21. minutu golom Nadima Amirija, ali je samo šest minuta kasnije bilo 1:1 nakon što je Georgi Puškaš bio precizan sa bele tačke.

Puškaš je još jednom zatresao mrežu Nemačke u prvom poluvremenu. Igrao se 44. minut kada je Puškaš postigao svoj četvrti gol na turniru i doneo Rumuniji prednost.

Đan Luka Valdšmit je još jednom bio heroj svog tima na ovom šampionatu kada je u 51. minutu hladnokrvno izveo penal za 2:2.

Sve do 89. minutu vođena je velika borba dve reprezentacije, a onda se sve srušilo za selekciju Rumunije.

Isticao je 89. minut kada je sa oko 17 metara Valdšmt bio izuzetno precizan iz slobodnog udarca za 3:2.

Samo tri minuta kasnije, neopreznost Paškanua kažnjena je crvenim kartonom i novim slobodnim udarcem, ovoga puta sa 18 metara. Valdšmitu je ovo sedmi gol na turniru.

Precizan je za konačnih 4:2 bio Amiri.

Nemača reprezentacija tako je vezala 16 mečeva bez poraza i oborila svoj rekord star 35 godina.

Nemci će rivala u finalu dobiti kada svoj meč odigraju Španija i Francuska.