Getty Images/Christof Koepsel

18.07.2019 | 21.09 > 21:11

EP U19: Francuzi idu dalje posle dva kola

U četvrtak su na Evropskom prvenstvu za igrače do 19 godina na programu bile dve utakmice drugog kola Grupe B. Postignut je samo jedan gol.

lopta fudbal

Oliver Hardt/Bongarts/Getty Images

Francuska je u susretu sa Irskom upisala i drugu pobedu na šampionatu. Slavili su Francuzi 1:0.

Na gol se u ovom meču čekalo do 83. minuta kada je pitanje pobednika rešio Vilson Isidor. Zanimljivo je da je Isidor ušao u igru samo 5 minuta ranije zamenivši Ndilua. Na ovaj način Francuzi su zadržali maksimalan učinak i sa 6 bodova overili su prvo mesto u grupi i plasman u narednu fazu takmičenja.

Češka i Norveška odigrale su meč bez golova. Česi su ovim remijem stigli do prvog boda, dok Norvežani sada imaju dva. Ipak, to je slaba uteha za skandinavsku selekciju, koja je tokom ovog meča dominirala i dva puta pogodila okvir gola. Prvi put je to učinio Larsen, da bi u drugom poluvremenu i Hagen pogodio stativu. Norvežani sada zauzimaju 2. poziciju u B grupi, dok Česi ostaju na poslednjem mestu uoči mečeva 3. kola.

U trećem kolu Francuska će igrati sa Norveškom. U ovoj grupi nakon dva kola samo Francuska ima trijumf. Dva remija ima Norveška dok Irska i Češka imaju po pobedu i remi pred međusobni susret.