Getty Images/Christof Koepsel

20.07.2019 | 20.57 > 21:04

EP U19: Portugalija i Španija obezbedile polufinale

U subotu su bile na programu utakmice trećegkola A grupe Evropskog prvenstva za fudbalere uzrasta do 19 godina. Reprezentacije Španije i Portugalije ostvarile su plasman u polufinale.

lopta fudbal

Oliver Hardt/Bongarts/Getty Images

Selekcija Portugalije biće u prilici da brani titulu šampiona Evrope, pošto je nakon trijumfa protiv Jermenije od 4:0 ostvarila plasman u polufinale.

Mrežu reprezentacije koja je domaćin Evropskog prvenstva načeo je Fabio Viera koji je u 34. minutu bio precizan sa bele tačke.

Žoao Mario je duplirao prednost u 50. minutu, da bi u 67. Tiago Gouveia povisio na 3:0. Isti igrač postavio je konačan rezultat u samom finišu utakmice.

Pored Portugalije, plasman u polufinale šampionata ostvarila je i selekcija Španije, koja je nakon preokreta bila bolja od Italije rezulatom 2:1.

Davide Merola doveo ne Azure do prednosti u 35. minutu, da bi u drugom delu igre usledio preokret.

Prvo je defanzivac Italije Paolo Goci pogoio sopstvenu mrežu za izjednačenje na iteku sata igre, da bi devet minuta kasnije Abel Ruiz bio precizan sa bele tačke i tako doneo trijumf Španiji.

Španija će u polufinalu igrati protiv Francuske koja je nakon dva meča u grupi obezbedila prvo mesto, a Portugalija će ime rivala saznati u nedelju kada budu odigrani mečevi trećeg kola u Grupi B. Šansu za plasman u polufinale imaju i Norveška i Češka i Irska.