25.07.2019 | 23.32 > 23:39

EP U19(ž): Nemice lako do finala, FRA posle 120 minuta

U četvrtak su na programu bila polufinala Evropskog prvenstva za fudbalerke uzrasta do 19 godina koje se održava u Škotskoj. U dva vrlo različita meča koja su završena identičnim rezultatima – 3:1, do finala su došle selekcije Nemačke i Francuske.

ženska fudbalska reprezentacija Francuske U19, ženska fudbalska reprezentacija Španije U19

Sport Klub Printscreen

Nemice su do jubilarnog desetog finala u poslednjih 20 godina stigle su pobedom nad Holandijom 3:1.

U slabom prvom poluvremenu jedini gol pao je posle 19 minuta, kada je duga lopta Mari Miler izazvala haos u holandskoj odbrani, golman Van Domselar je odletela u prazno, a Melisa Kesler sa 20 metara poslala loptu u praznu mrežu.

„Narandžaste“ su u drugom delu igrale mnogo bolje, redovno pretile, a u 61. minutu Džil Bajings je iz drugog plana naletela na loptu i pogodila sâm ugao Vibke Vilebrant. Meč je prelomio ulazak u igru Šekire Martines.

Heroina prošlogodišnjeg Evropskog prvenstva do 17 godina, kada je sa devet golova izjednačila rekord, najpre je u 81. minutu iznudila penal iz kojeg je Miler vratila prednost Nemačkoj, a zatim je i sama pogodila minut pred kraj, nakon što je Anjomi pogodila stativu.

Nemice su najtrofejnije na kontinentu, sa šest titula, ali nisu osvojile nijedan od prethodnih osam turnira.

One neće igrati sa reprezentacijom Španije u finalu kao na prošlom šampionatu jer je od Špankinja bolja bila reprezentacija Francuske takođe sa 3:1, ali nakon produžetka.

Nakon prvih 90 minuta bilo je 0:0, iako su Špankinje imale više loptu u svom posedu, ali nisu napravile izgledne šanse.

U dodatnih 30 minuta Francuska je dominirala i do ogromne prednosti od 3:0 došla golovima Melvin Malar u 104. i 15-godišnje Viki Bešo u 110. i 114. minutu.

Konačan rezultat postavila je Atenea del Kastiljo u poslednjem minutu drugog produžetka.

Finale je na programu u nedelju od 17 časova u škotskom Pejsliju, a direktan prenos biće obezbeđen na Sport klubu.