Christof Koepsel, Getty Images Sport

28.07.2019 | 19.20 > 19:24

EP U19: Francuskinje su šampionke Evrope

Fudbalerke Francuske osvojile su Evropsko prvenstvo za igračice do 19 godina.

Francuska je do titule evropskog šampiona pobedom u finalnom meču protiv selekcije Nemačke 2:1.

Francuskinje su šesti put u ovom uzrastu osvojile Evropsko prvenstvo.

U šestom minutu Nemicama je prednost donela Anijomi. Prethodno je Keseler pogodila prečku.

Već u 12. minutu Francuska je izjednačila kada je Baltimor pogodila bliži ugao golman Vilebrand.

Gol odluke pao je u 73. minutu kada je Laklar veštim udarcem nakon konera postvaila konačan rezultat i donela trofej svom timu.

U 94. minutu, veliku šansu imale su Nemice preko Hmijalinske, ali je odlično reagovala Leon i sačuvala svojoj reprezentaciji pobedu.