Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

05.09.2019 | 20.06 > 20:10

Jermeni poveli protiv Azura pa primili tri gola

Italija je savladala Jermeniju u Jerevanu 3:1 u petom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

fudbalska reprezentaciija Italije

Claudio Villa/Getty Images

Domaći su poveli u 11. minutu golom Aleksandera Karapetijana, međutim radost nije dugo trajala pošto su Azuri izjednačili u sredinom prvog poluvremena golom Andree Belotija. Jermenija je u samoj završnici prvog dela igre ostala upravo bez strelca prvog gola, koji je zbog udaranja laktom protivničkog igrača dobio drugi žuti karton.

Italija je do preokreta stigla preko Lorenca Pelegrinija u 77. minutu, njemu je to prvi gol u dresu Azira, da bi samo dva minuta kasnije konačan rezultat postavio Beloti drugim pogotkom na utakmici.

Jermenija i sledeću utakmicu igra kod kuće, u nedelju od 15h dočekuje selekciju Bosne i Hercegovine. Italija istog dana ponovo gostuje, ovoga puta Finskoj od 20:45h.