Dan Istitene, Getty Images Sport

05.09.2019 | 22.47

Remi u Dablinu, šestica Danaca

U derbiju Grupe D i verovatno čitavog dana Irska i Švajcarska odigrale su bez pobednika 1:1. U istoj Grupi D Danska je ostvarila najubedljiviju večeri u gostima protiv Gibraltara 6:0.

fudbalska reprezentacija Švajcarske

Catherine Ivill/Getty Images

Švajcarci su igrali bez Đerdana Šaćirija i videlo se da im je teško bilo da stignu do gola. Konačno su uspeli da otvore bravu borbenih domaćina golom Fabijana Šera u 74. minutu. Ipak, veliki bod Ircima doneo Mekgoldrik pet minuta kasnije. Irci su ovim bodom ostali na prvom mestu sa 11 bodova, šest više od Švajcarske, ali i dve utakmice više.

U drugoj utakmici Grupe D Danska je ubedljivo savladala Gibraltar u gostima 6:0. Kristijan Eriksen je postigao dva gola sa penala, koliko i Kristijan Gitkjer, a po jednom su strelci bili Skov i Dilejni. Danci su se smestili između Irske i Švajcarske sa osam bodova, ali i utakmicom više od Irske i utakmicu manje od Danske. Gibraltar je na poslednjem mestu bez bodova.

Derbi Grupe F odigran je u Bukureštu, gde je Rumunija dočekala Španiju i izgubila 2:1. Crvena Furija je povela u 29. minutu, golom Serhija Ramosa sa bele tačke. Njemu je to 21. pogodak u dresu reprezentacije. Prethodno je Dak nagazio Sebaljosa u kaznenom prostoru. Prednost je povećao Pako Alkaser nakon dodavanja Đordija Albe, u 47. minutu. Domaćin je izjednačio posle sat vremena, i to nakon udarca Florijana Andonea, koji je u igru ušao dva minuta ranije. Od 80. minutu Španija je imala igrača manje, pošto je Dijega Ljorentea dobio direktan crveni karton. Nakon ove utakmice ekipa Roberta Morena ima maksimalan učinak, pet pobeda, na drugoj strani Rumunija je doživela drugi poraz, uz to ima dva trijumfa i jedan nerešeni rezultat. U sledećem kolu Španija dočekuje Farska Ostrva, Rumunija će ugostiti Maltu.

U ovoj grupi su u četvrtak odigrana još dva meča. Švedska je slavila na Farskim Ostrvima ubedljivim rezultatom 4:0. Pitanje pobednika rešeno je već u prvom poluvremenu. Gosti su do 2:0 stigli brzim golovima Aleksandera Isaka, koji je strelac bio u 12. i 15. minutu. Međutim, to nije bilo sve, sredinom prvog poluvremena u strelce se upisao i Viktor Lindelef, da bi u finišu prvog poluvremena konačan rezultat postavio Kvajson.

Švedska koja je nakon ovog trijumfa ostala na drugom mestu, u nedelju se sastaje sa Norveškom, prethodni duel ovih rivala koji je odigran u martu završen je bez pobednika 3:3.

Norveška je dočekala Maltu i slavila sa 2:0. Domaćin je do prednosti došao u 34. minutu nakon šuta Sandera Berga, da bi u nadoknadi prvog poluvremena Džošua King iz penala samo potvrdio trijumf. Sudija je na belu tačku pokazao pošto je Envoko praktično rvačkim zahvatom oborio Hovlanda. Norveška je nakon ovog trijumfa preskočila Rumuniju na trećoj poziciji.