Het-trik Kejna: Bugari nemoćni na Vembliju

EURO 7. sep 201920:03 > 20:05
Laurence Griffiths/Getty Images

Fudbaleri Engleske pobedili su Bugarsku u Londonu, u okviru grupe A kvalifikacija za EURO 2020. rezultatom 4:0 i sačuvali stoprocentan učinak posle tri utakmice.

Gordi albion je lider grupe uz devet bodova i fantastičnu razliku 14:1. Bugarska je, sa druge strane, poslednja sa dva boda iz pet utakmica.

Utakmicu na Vembliju obeležio je Hari Kejn, koji je ostvario het-trik. Napadač Totenhema bio je strelac u 24. minutu, posle velike greške Bugara i asistencije Sterlinga, da bi preostala dva pogotka dao iz penala u 55. i 73.

Četvrti gol za Ostrvljane dao je raspoloženi Sterling u 55. minutu, a Kejn se ovoga puta našao u ulozi asistenta.

U redovima Engleske debitantski nastup upisao je vezista Čelsija Mejson Maunt.

U drugoj utakmici grupe reprezentacija Fudbalskog saveza Kosova pobedila je Češku u Prištini sa 2:1 i sad zauzima drugo mesto sa osam bodova. Česi su treći sa šest.

Češka je u meču u Prištini povela preko Šika u 16. minutu, da bi domaći sastav preokrenuo preko Murićija u 20. i Vojvode u 67.

U okviru grupe H, Island je kod kuće savladao Moldaviju sa 3:0. Sigtorson u 31, Bjarnason u 55. i Mudrac u 77. (autogol) pogađali su mrežu Moldavaca.

Island je prvi u grupi sa 12 bodova iz pet mečeva, dok je Moldavija peta sa tri.