09.09.2019 | 22.43 > 22:46

Značajne pobede Makedonije i Slovenije u borbi za EURO

Fudbalske reprezentacije Severne Makedonije i Slovenije ostvarile su pobede u mečevima grupe G kvalifikacija i ostale u igri za plasman na Evropsko prvenstvo 2020. Na ruku im je išao i remi bez golova u Varšavi između Poljske i Austrije.

Goran Pandev

Print screen/SK

Kompletan posao izabranici Igora Angelovskog u Rigi su završili u periodu od 14. do 17. minuta kada su postigli oba gola.

Prvo se iskusni Goran Pandev upisao u strelce posle odlične asistencije Elifa Elmasa, da bi zatim i Enis Bardi osigurao miran ostatak meča gostima snažnimudarecem sa ivice šesnaesterca.

Slovenija je ostvarila treću pobedu u G grupi, pošto je posle preokreta na Stožicama savladala Izrael sa 3:2.

Nenjamin Vrebič je na dodavanje Josipa Iličića doveo domaću selekciju do prednosti u 43. minutu, ali je sedam minuta kasnije fudbaler Partizana Bibras Natho poravnao rezultat.

U 63. minutu Eran Zahavi je doneo preokret u Ljubljani, ali se stotinak sekundi kasnije Roman Bezjak postarao za ponovno poravnanje rezultata. Vrebič je u 90. minutu drugim pogotkom obezbedio Sloveniji sva tri boda.

Poljska i Austrija odigrale su meč bez golova i pored nekoliko solidnih šansi na obe strane.

Poljska je prva sa 13 bodova, Slovenija ima 11, Austrija 10, Severna Makedonija i Izrael po 8, dok je Letonija bez bodova.

Pogledajte REZULTATE i RASPORED, kao i TABELE.