Mitrović i Radonjić za prvi Tumbin trijumf

EURO 10. sep 201919:22 > 22:38
Dean Mouhtaropoulos, Getty Images Sport

Fudbalska reprezentacija Srbije ostvarila je drugu pobedu u kvalifikacijama za EURO 2020. pošto je savladala u gostima Luksemburg 3:1.

Ljubiša Tumbaković je izvršio šest izmena u startnoj postavi u odnosu na poraz od Portugalije. Ipak i pored toga Srbija je opravdala ulogu favorita i slavila 3:1. Aleksandar Mitrović postigao je dva gola, a Nemanja Radonjić koji je ušao u 46. minutu, odigrao je možda i najbolju utakmicu u reprezentaciji i krunisao je partiju svojim prvencem. Mitrović je tako stigao do cifre od 29 golova i izbio na deobu sedmog mesta na večnoj listi strelaca svih naših reprezentacija.

Naredni meč Srbija u kvalifikacijama protiv Litvanije 14. oktobra u Viljnusu.

U drugom meču grupe Portugalija je potvrdila ulogu favorita u gostima protiv Litvanije. Slavila je 4:1, a sva četiri gola postigao je Kristijano Ronaldo, i tako došao do 93 gola u nacionalnom timu i to je 40. reprezentacija kojoj je dao gol.

Srbija je sada samostalno na trećoj poziciji sa sedam bodova, ima bod manje ali i utakmicu više od Portugalije. Luksemburg je četvrti sa četiri boda.

Tok meča

6′ Prva velika šansa za Srbiju. Dobro je povukao po desnoj strani Adem Ljajić, prepustio je loptu Rukavini koji je odlično centrirao, a Aleksandar Mitrović bio najviši u skoku i glavom šutirao tik pored gola.

11′ Nesporazum između Uroša Spajića i Marka Dmitrovića. Štoper Krasnodara prejako je vratio loptu golmanu Eibara, koji je uspeo samo da je izbaci u korner.

16′ Prvu ozbiljniju priliku imao je i Luksemburg, ali šut Žersona Rodrigesa završio je pored gola.

18′ Domaćin se oslobodio i sve više preti. Međutim, to otvara prostor za kontranapade, a jedan od takvih otvorio je Luka Milivojević, lopta je došla do Mitrovića, koji se sam probio trkom od 30-ak metara i nezgodno šutirao iskosa sa desne strane, tik pored desne stative gola Morisa.

22′ Prvi šut u okvir gola Dmitrovića uputio je Olivije Til sa ivice šesnaesterca, ali je golman Orlova lako prihvatio loptu.

27′ Najveća prilika za Luksemburg. Odličan centaršut sa desne strane, lopta je pala na čelo Želsonu Rodrigesu, koji je šutirao sa oko pet metara tik iznad prečke.

34′ Period bolje igre Srbije. Nekoliko kontinuiranih napada, a agilni Ljajić šutirao je jako sa ivie šesnaesterca, ali je njegov šut blokiran.

36′ GOOOLLLL!!!! Sjajan centaršut Kolarova sa leve strane, a Mitrović lepo glavom pogađa suprotan ugao i Srbija vodi 1:0. To je četvrti gol u kvalifikacijama centarfora Fulama.

39′ Nova velika prilika za Srbiju, ali posle dobre akcije po levoj strani nekoliko igrača nije uspelo da ugura loptu iza gol linije.

43′ Velika prilika za Luksemburg. Ponovo je Tili šutirao sa distance, praktično savladao Dmitrovića, ali je pogodio stativu.

45′ Kraj provg poluvremna, Srbija golom Mitrovića iz 36. minuta vodi 1:0.

46′ Radonjić je ušao ušao umesto Kataija i odmah u prvoj akciji umakao po desnoj strani i ubacio loptu u šesnaesterac, ali je lopta došla samo do golmana Morisa.

52′ Odličan prodor Ljajića, mogao je da uposli Mitrovića ili Radonjića, koji bi imali lak posao da zatresu nebranjenu mrežu, ali odlučio je da završi sam akciju i samo je iznudio korner.

53′ Drugi žuti karton za Srbiju. Posle Mitrovića javno je opomenut i kapiten Aleksandar Kolarov.

55′ GOOOLLLL!!!! Aleksandar Mitrović dobio je vazdušni duel, lopta je došla do Nemanje Radonjića, koji je izuzetno raspoloženo ušao u igru. Promešao je nekoliko defanzivaca domaćih, šutirao izuzetno precizno sa 16 metara i stigao do prvog gola u dresu Srbije, za velikih 2:0.

56′ Treći žuti karton za Srbiju dobija Uroš Spajić. Defanzivac Krasnodara neće igrati sledeći meč protiv Litvanije.

61′ Druga izmena u Srbiji. Ljubiša Tumbaković izvodi Sašu Lukića i ubacuje Mijata Gaćinovića.

66′ GOL! Luksemburg se vraća. Opuštanje u timu Srbije, kretali su se nesmetano domaći fudbaleri po šesnaestercu. Lopta je došla na pet metara od gola do Turpela, koji je rutinski savladao Dmitrovića za 1:2.

72′ Definitivno je ušla voda u uši reprezentativcima Srbije. Luksemburg je sve jače počeo da napada, kako bi stigli do izjednačenja, a bili su veoma blizu kada je Til šutirao iskosa, a Dmitrović čudesno skinuo loptu sa gol linije.

76′ Prelepa kontra Srbije. Mijat Gaćinović je oduzeo loptu, brzo povukao i poslao loptu ka Nemanji Radonjiću, ali je zamalo bio neprecizan vezista Ajntrahta.

77′ Nova velika prilika za Luksemburg. Da Mota je izbio sam ispred Dmitrovića, ali je bio neprecizan.

78′ GOOOLLLL!!!!! Posle velike prilike domaćih Srbija je ipak uspela da stigne do trećeg gola. Strelac je ponovo bio Aleksandar Mitrović, posle asistencije Sergeja Milinković-Savića. Odmah je vezista Lacija izašao i umesto njega ušao je Nemanja Matić.