Alessandro Sabattini, Getty Images Sport

10.09.2019 | 22.08

U21: Hrvati šokirani u Puli, nula BiH

Mlada reprezentacija Hrvatske neprijatno je iznenadila svoje navijače, pošto je u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo poražena od Škotske 2:1. Njihovi vršnjaci iz Bosne i Hercegovine odigrali su bez golova u Belgiji.

U21 fudbalska reprezentacija Hrvatske

Printscreen

Mladi Hrvati su vodili na stadionu Aldo Drozina od 10. minuta golom Sandra Kulenovića. Taj rezultatski kapital imali su sve do 81. minuta. A onda u poslednjih 10 minuta raspad sistema. Kapitulaciju je režirao Meklin, koji je postigao oba gola, u 81. i 90. minutu. Škotska je tako sačuvala stopostotan učinak iz dva meča šest bodova, kao i Grčka na vrhu Grupe 4, dok je Hrvatska na začelju bez bodova, ali iz samo jedne utakmice.

Bosna i Hercegovina izvukla je sjajan rezultat na gostovanju Belgiji, odigravši bez golova. Tim remijem izbila je na prvo mesto sa četii boda i ima jedan više od Nemaca, ali i utakmicu više. Belgija je četvrta u Grupi 9 sa bodom.