Češka ugasila snove Crne Gore o EP

EURO 10. sep 201922:47 > 22:49
FSCG

Snovi fudbalera Crne Gore o plasmanu na Evropsko prvenstvo ugašeni su u drugom poluvremenu meča sa Češkom. Gosti su za četiri minuta postigli dva gola, a tačku na “i” stavili u zaostavnom vremenu – 3:0.

Tokom prvog poluvremena vodio se rat na sredini terena. Blagu inicijativu i prvu priliku su imali Česi, ali su defanzivci Crne Gore uspeli da izbace loptu u korner posle gužve koja se stvorila ispred golmana Danijela Petkovića.

U 20. minutu, izabranici Faruka Hadžibegića imali su sjajnu priliku. Adam Marušić je pobegao po desnoj strani, uputio je sjajan centaršut, Deni Hočko šutirao iz punog trka, ali je lopta posle razornog voleja otišla tik iznad prečke.

Uz podršku sa tribina, fudbaleri Crne Gore su zaigrali znatno ofanzivnije pa su za nepunih 60 sekundi stvorili dve prilike za gol. Risto Radunović je posle solo prodora po levoj strani stigao na desetak metara od gola, ali je njegov udarac uspeo da izblokira Darida. Nedugo zatim, iskosa sa desne strane pokušao je Aleksandar Boljević, ali i njegov pokušaj su izblokirali defanzivci Češke.

Rezultatom 0:0 završeno je prvo poluvreme, a hladan tuš za sve ljubitelje fudbala u Crnoj Gori stigao je u 54. minutu. Slobodan udarac sa desne strane izveo je Jakub Jankto, a najviši u skoku ispred gola Danijela Petkovića bio je Tomaš Suček – 0:1.

Četiri minuta kasnije sve je bilo gotovo. Posle kornera kojeg je sa leve strane izveo već pomenuti Jakub Jankto, sam na desetak metara od gola ostao je Lukas Masopust. Danijel Petković je ponovo bio nemoćan – 0:2. Tačku na meč u Podgorici, stavio je Vladimir Darida sa bele tačke u trećem minute zaostavnog vremena – 0:3.

Izabranici Faruka Hadžibegića će do kraja kvalifikacija odigrati još tri meča koji će biti lišena rezultatskog značaja, s obzirom da Engleska ima 12, Češka devet, selekcija FS Kosova osam, a Crna Gora i Bugarska po dva boda.

Šanse za plasman na Evropsko prvenstvo su ugašene.