Mugoša: Prošli smo i gore stvari, idemo dalje

EURO 11. sep 201919:32 > 19:39
FSCG

Fudbaleri Crne Gore poraženi su sa 3:0 u meču protiv Češke, u meču koji je bio krucijalan kada je reč o nastavku sna o borbi za Evropsko prvenstvo.

Od plasmana na prvo veliko takmičenje u istoriji Crne Gore neće biti ništa ni kada je reč o šampionatu Evrope koji sledi. U nastavku kvalifikacija izabranici Faruka Hadžibegića će odigrati još tri meča, ali će cilj biti da se izbegne poslednje mesto u grupi.

Na osnovu rezultata moglo bi se zaključiti da je Češka dominirala od prvog do poslednjeg minuta, da je Crna Gora bila nemoćna, ali nije tako. Imali su Hadžibegićevi puleni nekoliko sjajnih prilika u prvom poluvremenu, nisu ih iskoristili, zatim su za četiri minuta olako primili dva gola i sve je bilo gotovo.

Teško nam je pao poraz. Primili smo tri gola iz tri prekida. Imali smo šanse u prvom delu. Trebali smo i morali da zatresemo mrežu, siguran sam da bi u tom slučaju i utakmica imala drugačiji tok. U drugom poluvremenu, sve se preokrenulo. Prilično lako smo primili dva gola, znali smo da su Česi opasni iz prekida, ali nismo uspeli da ih sprečimo da taj adut i materijalizuju. Moramo se držati zajedno, moramo da izvučemo pouke i jači izađemo iz svega što se dešavalo i desilo”, rekao je Stefan Mugoša i nastavio:

Počeli smo sa stvaranjem ekipe. Dosta je novih momaka u državnom timu, novi je i selektor. Neophodno je vreme da se kockice slože u željeni mozaik. Imamo timski duh, imamo pozitivnu energiju i to ćemo da gajimo i održavamo u periodu koji sledi. Prošli smo i kroz gore stvari, idemo dalje.

FSCG

Crna Gora je protiv Češke igrala bez Stefana Savića i Stevana Jovetića. Simić takođe nije mogao da pomogne, a tokom meča teren je morao da napusti i Vukčević. Zvuči čudno ali je tako. Crna Gora od početka kvalifikacija za Mundijal pa do meča sa Češkom ni jednu utakmicu nije odigrala u kompletnom sastavu.

Povrede nikako da nas zaobiđu. Mi se borimo sa tim već godinama. Momcima koji nisu mogli da budu u timu protiv Češke želim da se oporave u najkraćem mogućem roku. Izgubili smo šanse za plasman na Evropsko prvenstvo, ali dres sa državnim grbom je dovoljan motiv da se u svaku utakmicu ulazi sa ciljem da se ostvari što bolji rezultat, da se pruži maksimum. Tako će biti do kraja kvalifikacija, tako će biti u budućnosti. Jedva čekamo sledeće okupljanje”, naglasio je Mugoša, momak koji je u dresu Inčona iz Južne Koreje postigao 10 golova tokom ove sezone.