09.10.2019 | 22.50 > 22:51

Bez pobednika u reprizi finala Mundijala 2014.

Fudbalske reprezentacije Nemačke i Argentine odigrale su nerešeno 2:2 u prijateljskoj utakmici odigranoj u Dortmundu.

Lucas Ocampos

Lars Baron/Getty Images

U reprizi finala Svetskog prvenstva 2014. godine, kada su Nemci slavili posle produžetka, domaći tim je bio bolji na samom početku susreta.

Prvi gol na „Signal Iduna parku“ viđen je u 15. minutu, a strelac je bio Serž Gnabri, koji je samo sedam minuta kasnije asistirao Kaju Havercu za 2:0. Havercu je to prvi pogodak za seniorski nacionalni tim.

U nastavku meča su Argentinci odigrali mnogo bolje, a njihov povratak u igru nagovestio je Lukas Alario pogotkom u 66. minutu, četiri minuta pošto je na terenu zamenio Paula Dibalu. Konačnih 2:2 u 86. minutu postavio je još jedan rezervista Lukas Okampos, koji je debitovao za reprezentaciju u tom duelu.

Nemačke fudbalere u ponedeljak čeka gostovanje Estoniji u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2020. godine, dok Argentinci u nedelju igraju prijateljsku utakmicu sa Ekvadorom.