Getty Images/Stuart Franklin

10.10.2019 | 18.10 > 18:13

EURO: U Kazahstanu iz 1 u 2, Špoljarić asistent

Reprezentacija Kipra pobedom protiv Kazahstana na Astana Areni u Nur-Sultanu 2:1 zadržali su šanse za plasman na Evropsko prvenstvo 2020. godine.

Fudbalska reprezentacija Kipra

SK

Ostrvljani su posle preokreta u drugom poluvremenu ostvarili treći trijumf u kvalifikacijama i sa 10 bodova iz sedam mečeva zauzimaju treće mesto u grupi I iza Belgije (18) i Rusije (15).

Selekcija Kazahstana je povela u 34. minutu golom Jerlanova, koji se najbolje snašao posle kornera i iz neposredne blizine loptu prosledio u gol.

Na izjednačenje se čekalo do 73. minuta, kada je Sotiriju iskoristio sjajan centaršut Matije Špoljarića i pogotkom glavom poravnao na 1:1. Sva tri boda gostima obezbedio je Joanu u 84. minutu na dodavanje Kostija.

Belgija večeras dočekuje San Marino, a Rusija pred svojim navijačima igra protiv Škotske, uz prenose na kanalima SK.

Pogledajte TABELE svih kvalifikacionih grupa.