10.10.2019 | 19.08 > 19:10

U21: Makedonci se gostili u Podgorici

Mlada reprezentacija Severne Makedonije pobedila je Crnu Goru u Podgorici sa 2:1, nastavila je borbu za osvajanje drugog mesta i priliku da kroz baraž mečeve stigne do šampionata Evrope.

fudbalska reprezentacija Crne Gore U21

FSCG

Što se izabranika Miodrada Vukotića, fudbalera Crne Gore tiče, njihove šanse da stignu do baraža su posle poraza od Kazahstana, Španije i Severne Makedonije, uz pobedu nad Farskim Ostrvima, u domenu teorije.

Početak utakmice nije najavljivao loš kraj po Crnu Goru, jer je domaća selekcija posle sjajne akcije u režiji Nikole Krstovića i Merisa Skenderovića povela sa 1:0. Asistent je bio fudbaler Zvezde, Krstović, a strelac, igrač Nemačke Karl Cajs Jene, Skenderović.

Protiv Severne Makedonije, Crnoj Gori se dogodio isti scenario kao i protiv Kazahstana. Makedonci su krenuli ofanzivnije ka golu Crne Gore i već posle četiri minuta su izjednačili. Gol je postigao Jani Atanasov koji brani boje turskog Bursaspora.

U završnici prvog poluvremena, Atanasov je iskoristio i penal, a ispostavilo se da je to bio i konačan epilog meča. U nastavku, Crna Gora je imala inicijativu, imala je nekoliko prilika da stigne do izjednačenja, ali je odbrana Severne Makedonije uspela da sačuva mrežu i stigne do tri zlata vredna boda.

U grupi 6, Severna Makedonija i Španija imaju šest bodova iz dve odigrane utakmice. Kazahstan ima takoše šest bodova, ali je odigrao četiri meča, isto koliko i Crna Gora koja ima tri boda. Izrael ima tri boda iz jednog meča, a Farska Ostrva su bez bodova.

U narednom kolu, Crna Gora 15. oktobra igra protiv Španije u Podgorici. Ovaj meč je što se Crne Gore tiče biti ili ne biti. Jedino tri boda, ostavljaju izabranike Miodraga Vukotića u igri kada je reč o borbi za drugo mesto u grupi.