Mitrović slomio žilave Paragvajce

EURO 10. okt 201920:09 > 22:44
Srdjan Stevanovic/Getty Images

Reprezentacija Srbije ostvarila je pobedu u prijateljskom duelu protiv Paragvaja u Kruševcu minimalnim rezultatom, a strelac jedinog gola bio je Aleksandar Mitrović.

Selektor Ljubiša Tumbaković malo je promešao sastav. Glavni kreator bio je Adem Ljajić, koji je imao i najbolju šansu u prvom poluvremenu, pošto je pogodio prečku. Paragvaju je u završnici poluvremena poništen gol, a dodatno se olakšala situacija za Srbiju u 53. minutu kada je zbog simuliranja drugi žuti karton dobio Almiron.

Domaćin je konačno došao do gola u smiraj utakmice, kada je Milan Rodić odlično centrirao i pogodio u čelo Aleksandra Mitrovića. Srbiji je ovo druga vezana pobeda, prvi put od novembra prošle godine. U ponedeljak Srbija nastavlja kvalifikacije za EURO 2020. u Viljnusu protiv Litvanije.

Tok meča

Srbija (4-2-3-1): Rajković – Miletić, Mitrović, Kolarov, Mladenović – Milivojević, Maksimović – Radonjić, Ljajić, Gaćinović – Mitrović

Paragvaj (4-3-1-2): Fernandes – Rohas, Gomes, Alonso, Riveros – Viljasanti, Horhe, Paredes – Almiron – Sanabrija, Gonsales

Pred oko 6.000 gledalaca u Kruševcu Srbija je bolje krenula, posebno je raspoložen Nemanja Radonjić. Međutim, tim Ljubiše Tumbakovića u prvih 15 minuta nije imao neke velike šanse, osim jednog pokušaja Radonjića, koji je dobro prodro po desnoj strani, očekivao se centaršut, ali je igrač Olimpika iz mrtvog ugla pokušao da iznenadi Fernandesa, ali bezuspešno.

Najbolju priliku za Srbiju propustio je Adem Ljajić, koji je posle lepo izgrađene pozicije, u svom stilu šutirao silovito sa 18 metara iskosa sa leve strane ali je pogodio prečku. Do poluvremena najopasniju situaciu imali su gosti. Posle slobodnog udarca lopta je došla do Almirona, koji je glavom postigao gol, ali je poništen zbog faula u šesnaestercu.

Ljubiša Tumbaković u igru je uveo Sašu Lukića i Marka Gobeljića umesto Luke Milivojevića i Nemanje Miletića. Tiho je počelo drugo poluvreme, ali u 53. minutu najveća zvezda Paragvajaca Almiron pao je u duelu sa Stefanom Mitrovićem u šesnaestercu Srbije. Sudija ne da nije pokazao na belu tačku, već je vezisti Njukasla pokazao žuti karton zbog simuliranja. Kako mu je to bio drugi, automatski je to značilo i crveni karton, tako da Srbija gotovo pola sata igra sa igračem više.

U igru su još ušli Milan Rodić, Nemanja Gudelj i Nemanja Milunović, koji su posle dužeg vremena ponovo zaigrali za nacionalni tim. Izašli su Filip Mladenović, Nikola Maksimović i Aleksandar Kolarov, a kapitensku traku preuzeo je najbolji strelac ekipe Aleksandar Mitrović.

Srbija je uprkos prednosti igrača više bila jalova, ali je ipak uspela da stigne do gola. U 90. minutu Milan Rodić je odlično centrirao, a najbolje se snašao u skoku, a ko drugi nego Aleksandar Mitrović za pobedu 1:0.