10.10.2019 | 22.39

Hrvati se na Poljudu ubedljivo revanširali Mađarima

Nakon šestog kola u E grupi Hrvatska suvereno drži prvo mesto, pošto je u Splitu savladala Mađarsku sa 3:0.

Bruno Petković

Print screen/SK

Aktuelni vicešampioni sveta tako su se revanširali Mađarima za poraz u prvom duelu igranom u Budimpešti.

Luka Modrić je na Poljudu načeo mrežu gostiju u petom minutu, a do kraja prvog poluvremena istakao se Bruno Petković.

Prvotimac zagrebačkog Dinama se prvo upisao u strelce u 24. minutu na dodavanje Ante Rebića, kada se majstorski snašao i petom poslao loptu u mrežu.

Sport klub

Drugi put postigao je gol na asistenciju Ivana Perišića u 42. minutu i već tada praktično rešio pitanje pobednika.

U istoj grupi, Slovačka i Vels su podelili bodove, što je Hrvatima apsolutno išlo na ruku, pa sada imaju tri boda više od drugoplasiranih Slovaka.

Kifer Mur je doveo gostujući Vels u prednost u 25. minutu, a bod Slovacima doneo je Juraj Kucka u 53.