Getty Images/Stuart Franklin

10.10.2019 | 22.39

Pakao u grupi G: Elmas junak Makedonije, het-trik Leve

Reprezentacija Severne Makedonije u regionalnom derbiju grupe G u Skoplju je pobedila Sloveniju 2:1 i poslednja dva kola u kvalifikacijama dočekuju sa realnim šansama da zauzmu jedno od prva dva mesta i obezbede istorijski plasman na Evropsko prvenstvo.

Elif Elmas, Makedonija

Emilio Andreoli, Getty Images Sport

U preostala tri meča ove grupe Poljska je u gostima bila bolja od Letonije 3:0 i tako zadržala prvo mesto sa tri boda više od Austrije, koja je u Beču savladala Izrael 2:1.

Junak trijumfa makedonskog tima bio je igrač Napolija Elif Elmas. Mladi fudbaler je u 50. minutu doneo prednost svom timu na asistenciju Gorana Pandeva, a isti igrač je u 68. minutu po drugi put savladao Jana Oblaka.

Makedonci su u tri poteza iz igre izbacili kompletnu odbranu gostiju, Elmas je više od 30 metara vukao loptu, a onda preciznim udarcem matirao jednog od najboljih golmana na svetu.

Slovenija je u petom minutu nadoknade vremena pogotkom Josipa Iličića iz jedanaesterca samo ublažila poraz.

Poljska je rutinski odradila posao u Rigi - 3:0, a sve golove za goste postigao je Robert Levandovski.

Napadač Bajerna iz Minhena u listu strelaca upisao se u 9, 13. i 76. minutu.

Selekcija Austrije na Ernst Hapel stadionu u Beču bila je bolja od Izraela 3:1, koji je trećim porazom značajno umanjio šanse da se bori za jedno od prva dva mesta.

Sport klub

Gosti su poveli u 34. minutu prelepim pogotkom Zahavija, ali je Lazaro izjednačio sedam minuta kasnije i sa rezultatom 1:1 otišlo se na odmor.

Važna tri boda Austrijancima obezbedili su Hintereger u 56. i Zabicer u 88. minutu.

Poljska je lider sa 16 bodova, Austrija ima 13, Severna Makedonija i Slovenija po 11, Izrael 8, dok je Letonija bez bodova.

Pogledajte sve REZULTATETABELE svih kvalifikacionih grupa.