Paolo Bruno, Getty Images Sport

10.10.2019 | 22.47 > 22:56

Srećni Holanđani, devetka Crvenih đavola

Zanimljivo je bilo veče u grupama C i I. Holandija je u derbiju napravila veliki korak ka kontinentalnoj smotri, pošto je posle preokreta savladala Severnu Irsku. Belgija je ubedljivo savladala San Marino 8:0 i osigurala plasman na EURO 2020.

Memfis Depaj

Dean Mouhtaropoulos, Getty Images

Holandija je do 80. minuta bila u agoniji, maltene suočena sa eliminacijom. Džoš Madženis je doveo goste do prednosti u 75. minutu, ali je izjednačenje usledilo u 80. kada je gol postigao Memfis Depaj. U nadoknadi vremena viđena su još dva pogotka, prvo je Luk de Jong doneo prednost domaćoj selekciji, da bi svojim drugim golom na utakmici Memfis Depaj stavio tačku na i. Ovom pobedom Holandija je izbila na prvo mesto Grupe C, pošto je bodovno poravnata sa Nemačkom i Severnom Irskom, ali Severna Irska ima utakmicu više i ovim porazom po svemu sudeći gube šansu za plasman na EURO.

Belgija je zabeležila i sedmu pobedu u kvalifikacijama, pošto je Briselu deklasirala San Marino rezultatom … Gosti su odolevali bronzanoj selekciji sa Svetskog prvenstva do 28. minuta, a onda su se golovi ređali kao na traci. Romelu Lukaku je tada načeo mrežu San Marina, da bi fudbaler Intera stotinak sekundi kasnije asistirao Naseru Čadliju koji je duplirao prednost. Nesrećni Kristijan Broli je nedugo zatim pogodio sopstvenu mrežu, da bi Romelu Lukaku povisio na 4:0 u 41. minutu. Tobi Aldervejlerd se u 43. upisao u strelce, da bi u samoj završnici prvog poluvremena Juri Tilemans povisio na 6:0. U drugom poluvremenu, na semaforu stadiona Kralja Boduena našlo se i prezime fudbalera Kristal Palasa, Kristijana Bentekea. Do kraja je debitantski gol u reprezentaciji postigao osamnaestogodišnji fudbaler Anderlehta, Jari Versarena,a konačnih 9:0 postavio je defanzivac Atalante, Timoti Kastanje u 90. minutu.

Nakon prvog poluvremena između Rusije i Škotske u kome nije bilo golova, oni su vuđeni u drugom. Artjom Djuba je u 57. minutu postigao vodeći gol za Zbornaju, da bi na isteku sata igre Magomed Ozdoev duplirao prednost svoje selekcije. Ponovo se Artjom Djuba upisao u strelce, igrao se 70. minut, a u ulozi asistenta našao se Mario Fernandez. Djuba se do kraja sureta našao i u ulozi asitenta, kada je Aleksandar Golovin postavio konačan rezultat. Belgija je ovom pobedom obezbedila EURO pošto ima maksimalnih 21 bod, a Rusiji ostaje da osvoji još bod kako bi joj se pridružila.