11.10.2019 | 20.06

U21: Englezi ispustili pobedu u Mariboru

Prijateljska utakmica mladih selekcija Slovenije i Engleske, na stadionu Ljudski vrt u Mariboru, zavrešan je rezultatom 2:2, iako su izabranici Ejdija Butrojda imali prednost od 2:0.

Edvard Enketija

Catherine Ivill, Getty Images Spor

U razočaravajućem prvom poluvremenauu kome nije bilo velikog broja izglednih šansi, jedini gol viđen je u 39. minutu, kada je siguran sa bele tačke bio Edvard Enketija. A upravo je fudbaler Arsenala koji je na pozajmici Lidsa samo minut ranije izbio penal, koji je skrivio Žan Zaletel.

I u nastavku susreta Englezi su diktirali tempo i bili mnogo bolji rival na terenu, pa su u 70. mintu inicijativu krunisali drugom golom.

Na asistenciju Džonatana Panza, iz neposredne blizine precizan je bio rezervista Sem Saridž.

Međitim, izabranici Primoža Glihe krenuli su na sve ili ništa u samoj završnici meča i to im se isplatilo, ali uz veliku pomoć engleskih defanzivaca.

Oba gola kreireali su rezervisti. Prvo je Tomi Horvat presekao dodavanje a potom nesebično aistirao Dejanu Petroviću, kome je ostao lakši deo posla da pogodi nebranjenu mrežu, dok je u četvrtom minutu sduijske nadoknade Janez Pišek pogodio iz slobodnog udarca, uz pomoć živog zida i očajne rekacije golmana Erona Remsdejla.

Treba istaći činjenicu da su Slovenci i Mađari domaćini narednog Eura 2021, tako da selekcija Slovenije u novembru igra nova dva prijateljska duela, upravo protiv pomenute Mađarske, odnosno Albanije, dok Englezi 15. oktobra igraju derbi trećeg kola kvalifikacija protiv Austrije kod kuće.