Nula u Tbilisiju: Ircima bod protiv Gruzina

EURO 12. okt 201917:04 > 17:04
Getty Images Sport, Stephen Pond

Fudbaleri Gruzije i Republike Irske remizirali su u Tbilisiju u sedmom kolu grupe D kvalifikacija za EURO 2020. rezultatom 0:0.

Irci su imali veliku šansu da trijumfom nad Gruzinima krupnim koracima nastave ka plasmanu na EURO, ali nisu uspeli da savladaju selekciju domaćina u izuzetno tvrdoj utakmici.

Tokom 90 minuta igre, ekipa Mika Mekartija imala je samo dve šanse – najpre je četvrtom minutu Džon Igan pogodio stativu iz slobodnog udarca, da bi u 90+2. Aron Konoli sjajno prevario odbranu Gruzije, ali mu je u završnici nedostajalo koncentracije.

Na drugoj strani, tim Vladimira Vajsa je bio konkretniji rival, imao veći posed lopte i 14 udaraca, ali nijedan od njih nije završio u okviru gola gostiju.

Irska posle šest mečeva ima 12 bodova i lider je grupe. Drugoplasirana Danska ima 9, uz meč manje, dok je Švajcarska treća sa 8 i dve utakmice manje.

Gruzini su četvrti sa pet poena iz šest mečeva, a poslednji je Gibraltar sa 0.

Ostrvljani u sledećoj rundi, 15. oktobra, gostuju Švajcarcima, a Gruzija istog dana Gibraltaru.

Pogledajte rezultate i tabele kvalifikacija.