Dan Istitene, Getty Images Sport

12.10.2019 | 17.04

Nula u Tbilisiju: Ircima bod protiv Gruzina

Fudbaleri Gruzije i Republike Irske remizirali su u Tbilisiju u sedmom kolu grupe D kvalifikacija za EURO 2020. rezultatom 0:0.

Mik Mekarti

Getty Images Sport, Stephen Pond

Mik Mekarti

Irci su imali veliku šansu da trijumfom nad Gruzinima krupnim koracima nastave ka plasmanu na EURO, ali nisu uspeli da savladaju selekciju domaćina u izuzetno tvrdoj utakmici.

Tokom 90 minuta igre, ekipa Mika Mekartija imala je samo dve šanse - najpre je četvrtom minutu Džon Igan pogodio stativu iz slobodnog udarca, da bi u 90+2. Aron Konoli sjajno prevario odbranu Gruzije, ali mu je u završnici nedostajalo koncentracije.

Na drugoj strani, tim Vladimira Vajsa je bio konkretniji rival, imao veći posed lopte i 14 udaraca, ali nijedan od njih nije završio u okviru gola gostiju.

Irska posle šest mečeva ima 12 bodova i lider je grupe. Drugoplasirana Danska ima 9, uz meč manje, dok je Švajcarska treća sa 8 i dve utakmice manje.

Gruzini su četvrti sa pet poena iz šest mečeva, a poslednji je Gibraltar sa 0.

Ostrvljani u sledećoj rundi, 15. oktobra, gostuju Švajcarcima, a Gruzija istog dana Gibraltaru.

Pogledajte rezultate i tabele kvalifikacija.