Dan Istitene, Getty Images Sport

12.10.2019 | 19.56 > 19:57

Važna pobeda Zmajeva: Finska pala u Zenici

Fudbaleri Bosne i Hercegovine pobedili su Finsku na svom terenu u sedmom kolu grupe J kvalifikacija za EURO 2020. sa 4:1 i tako zadržali šansu da se tim putem domognu kontinentalnog šampionata.

Miralem Pjanić

Getty Images/Srđan Stevanović

Zmajevi posle trijumfa na Bilinom polju zauzimaju četvrtu poziciju na tabeli sa 10 bodova, dva manje od drugoplasiranih Finaca, a uz isti broj poena kao treća Jermenija.

Italijani drže suvereno prvu poziciju sa maksimalnih 18 bodova, Grčka je peta sa 5, a Lihtenštajn poslednji sa 2.

Ekipa Roberta Prosinečkog je dominirala od prvog minuta meča u Zenici i do poluvremena stekla dvostruku prednost.

U 29. minutu je rezervista Hajrović, koji je u igru ušao u 18. zbog povrede Edina Višće, zatresao mrežu na asistenciju Kvržića, da bi u 37. precizan iz penala bio Miralem Pjanić.

Ni u drugom delu Zmajevi nisu spuštali ritam, pa su pitanje pobednika rešili vrlo brzo.

Igrao se 58. minut kad je Pjanić posle gužve u šesnaestercu poslao topovski udarac u rašlje gola Hradeckog i doneo domaćem sastavu nedostižnu prednost.

Na 4:0 povisio je Hodžić u 73, da bi Pohjanpalo u 79. postigao počasni gol za ekipu sa severa Evrope.

BiH 15. oktobra gostuje Grčkoj, dok Finska istog dana dočekuje Jermeniju.

U slučaju da ne izbori jednu od prve dve pozicije u grupi, tim Prosinečkog do Eura može kroz plej-of Lige nacija.

Pogledajte rezultate i tabele kvalifikacija.