Dave Thompson/Getty Images

13.10.2019 | 22.38

Nemačka sa desetoricom slavila u Estoniji

Reprezentacija Nemačke slavila je na gostovanju Estoniji sa 3:0 u kvalifikacijama za Euro 2020.

Nemačka

Martin Rose, Getty Images

Nemačka

Nemcima je odmogao direktan crveni karton Emrea Džana već u 14. minutu meča.

Džan je isključen zbog nepromišljenog poteza i faula koji je napravio kao poslednji igrač odbrane.

Ipak, u drugom poluvremenu Nemačka je sa desetoricom na terenu uspela u kratkom razmaku da postigne dva gola.

Ilkaj Gindogan pogodio je mrežu u 52. minutu, a potom i pet minuta kasnije.

Timo Verner je u 71. minutu povisio na ubedljivih 3:0. Nemačka je sada izjednačena sa Holandijom na čelu tabele sa 15 bodova.

Slovenija je u grupi G u direktnom okršaju za drugo mesto poražena na svm terenu od Austrije 1:0. Čovek odluke bio je Stefan Poš, koji je u 21. minutu na dodavanje Valentina Lazara postigao zlata vredan gol.