Mogu da budu zadovoljni: Hrvatima bod u Velsu

EURO 13. okt 201922:30 > 22:33
Epsilon, Getty Images Sport

U sedmom kolu kvalifikacija za EURO 2020, u Grupi E, Hrvatska je nastavila niz bez poraza na gostovanju Velsu.

Srdjan Stevanovic, Getty Images

Fudbalska reprezentacija Hrvatske odigrala je nerešeno na gostovanju Velsu, 1:1. Hrvatska sada na prvom mestu u Grupi E ima 14 bodova uz skor od četiri pobede, dva remija i jednog poraza. Velšani su četvrti sa osam bodova iz šest mečeva.

Samo devet minuta je proteklo od početka meča kada je Nikola Vlašić zatresao mrežu Velsa. Bruno Petković se sjajno snašao i vratio loptu do Vlašića koji je iz prve, sa linije šesnaesterca po sredini šutirao i pogodio za 1:0.

Vels je do izjednačenja došao u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena novim golom Gereta Bejla.

Bejl je na poslednjih 18 mečeva na kojima je bio strater za Vels učestvovao u 14 golova – dao je 11 i tri puta je bio asistent.

Nije bilo mnogo prilika ni za jedne ni za druge u drugom poluvremenu, pa nije bilo ni promene rezultata.

Hrvatska 16. novembra dočekuje Slovačku, a Vels istog dana gostuje Azerbejdžanu.