14.10.2019 | 22.38 > 22:41

Dominantni Ukrajinci – pao šampion Evrope, istorija CR7

Fudbalska reprezentacija Ukrajine stigla je do dramatične pobede nad Portugalom 2:1 (2:0) u Kijevu i tako potvrdila dominaciju u sjajnim kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

Andrej Jarmolenko

Alex Livesey/Getty Images

Ukrajinci sada imaju 19 bodova na čelu grupe i obezbedili su plasman na kontinentalni šampionat.

Rezultat iz ukrajinske prestonice odgovaraju reprezentaciji Srbije, koja je pobedom domaćih ostala sa teoretskim šansama za plasman na Evropsko prvenstvo.

Ukrajina je povela u šestom minutu preko Jaremčuka, a kada je nakon odlične igre u 27. minutu Jarmolenko duplirao vođstvo, delovalo je da će Ukrajina do lakog trijumfa. Ipak, u nastavku je Portugal stigao nadomak remija – u 72. minutu dosuđen je penal za Portugalce pošto je rukom igrao Stepanek, a Kristijano Ronaldo je pogodio iz jedanaesterca za 2:1.

U finišu je Portugal imao sijaset dobrih šansi, Danilo Pereira je pogodio stativu, ali je ostalo 2:1 za domaće do kraja meča.

Ofanzivac i kapiten portugalske reprezentacije Kristijano Ronaldo postigao je neverovatni 700. pogodak u zvaničnim mečevima u karijeri.

Ukrajina je sa 19 bodova obezbedila plasman na EP, Portugalija je druga sa 11 i mečom manje, dok Srbija ima 10 bodova na trećem mestu.