Getty Images/Stuart Franklin

15.10.2019 | 22.37 > 22:40

Grčka i Kovačević ostavili BiH bez EURO!

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u Atini od selekcije Grčke 2:1 i šanse za plasman na Evropsko prvenstvo 2020. svela na minimum.

Miralem Pjanić

Getty images/ Francesco Pecoraro

BiH je ostala na deset bodova, dok Finska posle današnjeg trimjumfa protiv Jermenije ima 15 i nalazi se na korak do plasmana na kontinentalni šampionat. Italija je ranije iz grupe J obezbedila mesto na EURO, a maksimalan učinak zadržale je pobedom u Lihtenštajnu 5:0.

Grčka je pred gotovo praznim tribinama Olimpijskog stadiona povela u 30. minutu golom Vangelisa Pavlidisa. Napadač holandskog Viljema II odlično se snašao u protivničkom šesnaestercu i plasiranim preciznim udarcem savladao Ibrahima Šehića.

Ipak, nije se dugo čekalo na izjednačenje nakon što su domaći u 33. i 35. minutu mogli da dupliraju prednost. Činilo se da se igra BiH raspada, ali je Amer Gojak vratio nadu svom timu.

Prelepu akciju počeo je Armin Hodžić, pronašao je Seada Kolašinca na levoj strani, a fudbaler Arsenala u kaznenom prostoru asistirao je Gojaku, koji se fenomenalno snašao i pogodio za 1:1.

Grci su do kraja poluvremena imali još jednu odličnu šansu, a opasniji su bili u u nastavku. Domaći su u 73. minutu pogodili stativu iz velike udaljenosti, a u nastavku akcije poništen je pogodak Helena zbog ofsajda. Imali su Grci još dobrih šansi, dominirali su, a mnogo bolja igra isplatila im se u 88. minutu kada je Adnan Kovačević postigao autogol.

Selekcija Roberta Prosinečkog u poslednja dva kvalifikaciona duela u novembru dočekuje Italiju i ide u Lihtenštajn, a gotovo je izvesno da će mesto na EP morati da potraži kroz baraž Lige Nacija.

Finska je pred svojim navijačima ostvarila ubedljiv trijumf protiv Jermenije 3:0 dva kola pre kraja kvalifikacija ima odlične šanse da kao drugoplasirana iz grupe obe na EURO.

Frederik Jensen je u 31. minutu doneo prednost svom timu, da bi u nastavku sjajni Temu Puki još dva puta matirao protivničkog golmana, u 61. i 88. minutu.

Finska ima 15 bodova i u preostala dva meča dočekuje Lihtenštajn i gostuje Grčkoj.

Vodeća Italija je očekivano ostvarila i osmu pobedu u Lihtenštajnu 5:0 i tako zadržala maksimalan učinak.

Federiko Bernardeski je u 2. minutu doneo prednost Azurima, Andrea Beloti je u 70. povisio na 2:0, a do kraja utakmice u strelce su se upisali još Alesio Romanjoli u 77, Stefan El Šaravi u 82. i ponovo Beloti u nadoknadi vremena.

Pogledajte rezultate i tabele kvalifikacionih grupa.