Getty Images/Christof Koepsel

20.10.2019 | 19.46 > 19:48

Sjajne kadetkinje Srbije na pobedu od elit runde

Ženska fudbalska kadetska reprezentacija Srbije kvalifikacije za Evropsko prvenstvo počela je pobedom.

ženska fudbalska reprezentacija Srbije U17

FSS

Ženska kadetska fudbalska reprezentacija Srbije na sjajan način je počela kvalifikacije za Evropsko prvenstvo i savladala Ukrajinu 4:2.

Srbija je do vođstva došla u pravom trenutku golom Anastasije Ćirić pred sam kraj prvog poluvremena.

U nastavku su obe reprezentacije igrale otvoreno, nizale su se lepe akcije, a Ukrajinke su uspele da dođu do izjednačenja.

Samo minut je trajala radost Ukrajinki, za 2:1 pogodila je Milica Andrić. Treći gol postigla je Mina Čavić, a za 4:1 ponov je mrežu zatresla Andrićeva. Ukrajinke su uspele samo da ublaže poraz.

U drugom meču iste grupe Češka je slavila protiv Gruzije 4:0.

Za prolazak u elitnu grupu kvalifikacija Srbiji je uz ovakve rezultate u prvom kolu potrebna samo jedna pobeda iz dva meča.

Srbija u sredu (23. oktobar) igra protiv Gruzije na stadionu Zemuna od 14 časova.