Getty Images/Christof Koepsel

28.10.2019 | 22.10 > 22:13

Hrvatski kadeti uz maksimalan učinak do elitne runde

Kadetska fudbalska reprezentacija Hrvatske pobedom je protiv Škotske potvrdila plasman u elitnu grupu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

fudbalska reprezentacija Hrvatske U17

Printscreen

Kadetska fudbalska reprezentacija Hrvatske slavila je protiv Škotske u prvoj fazi kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2:1. Hrvatska je tako upisala i treću pobedu u grupi i potvrdila plasman u elitnu rundu kvalifikacija.

Nije bilo golova u prvom poluvremenu da bi Tomson u 50. minutu promašio penal i priliku da Škotsku dovede u vođstvo.

Stigla je za goste kazna u vidu gola Kanižaja u 69. minutu, a ono što je propustio Tomson učinio je u 75. minutu Hanrati koji sa bele tačke pogađa za izjednačenje.

Hrvatska je do pobede došla u prvom minutu nadoknade golom Šaranića.