Christof Koepsel, Getty Images Sport

10.11.2019 | 03.14

Francuskinje "častile" Srbiju sa pola tuceta

Ženska fudbalska reprezentacija Srbije doživela je drugi vezani poraz u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo. Bolje su bile fudbalerke Francuske, koje su na svom terenu slavile 6:0.

Telstar 18

Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Briljirala je Amel Majri, koja je zabeležila het-trik, a prva dva gola postigla je u sedmom i 12. minutu i tada je praktično rešen meč. Do poluvremena bilo je 3:0 golom Ževoro, a u nastavku golove su, pored Majri koja je bila strelac petog gola, postigle još Katoto i Aseji.

Posle dve startne pobede, Srbija je vezala poraze od Austrije i sada Francuske i zauzima treće mesto na tabeli Grupe G sa šest bodova, koliko ima i drugoplasirana Francuska, ali samo iz dva meča. Lider je Austrija sa devet iz tri utakmice, a u grupi su još Severna Makedonija sa tri i Kazahstan bez bodova. Na Evropsko prvenstvo idu prvoplasirane selekcije iz grupa i tri najbolje drugoplasirane, dok ostalih šest idu u baraž.