Dan Istitene, Getty Images Sport

15.11.2019 | 00.47 > 00:49

Selektor Luksemburga: Treći gol Srbije neregularan!

Selektor Luksemburga Luk Holc nije bio zadovoljan suđenjem u porazu (3:2) od Srbije u kvalifikacijama za EURO, a posebno je istakao situaciju kod trećeg gola Orlova.

Lik Holc

Printscreen

Treći gol za srpski tim postigao je Nemanja Radonjić sa dvadesetak metara, posle odbijene lopte.

"Kod trećeg gola Srbije je bilo igranja rukom, koje nam nije svirano nažalost i malo sam umoran od takvog suđenja našoj ekipi. To je počelo od od Ukrajine i evo nastavilo se i sad", kazao je Holc.

Prva dva gola za Srbiju, koja je na poluvremenu vodila 2:0, dao je Aleksandar Mitrović. U nastavku su Luksemburžani zaigrali bolje i pogocima Rodrigesa i Turpela opasno zapretili.

"Prvih 30 minuta nisam porepoznao svoju ekipu. Da li su se uplašili ili nešto drugo, ali bili smo pasivni, uvek kasnili. Posle smo popravili odbranu, ali od udarca Mitrovića nije bilo odbrane. Mi takvog šutera nemamo. Na poluvremenu sam rekao ekipi da hrabrije zaigraju, ali taj treći gol...", zaključio je Holc.

Luksemburg uoči poslednjeg kola grupe B i utakmice sa Portugalijom ima četiri boda i bez obzira na ishod tog meča završiće kao četvrti u grupi.