U19: Crna Gora daleko od šampionata Evrope

EURO 16. nov 201916:18 > 16:20
FSCG

Fudbaleri Crne Gore, igrači do 19 godina, neće igrati na šampionatu Evrope, tačnije rečeno nisu prošli ni prvi krug kvalifikacija.

Posle poraza od Bugarske sa 3:1, Crna Gora je poražena i od domaćin kvalifikacionog turnira, selekcije Turske sa 2:1, iako je golom Luke Todorovića sa bele tačke povela sa 1:0. Turci su do kraja uspeli da naprave preokret. Već do poluvremena su izjednačili, a strelac je bio Muhamet Arslanas.

Pobedu Turskoj doneo je Ali Kol početkom drugom poluvremena. Do kraja meča nije bilo golova, sudija je isključio Erdogana Kaja zbog dva žuta kartona, a direktni crveni je dobio Mirko Milikić u zaostavnom vremenu. U prvom meču, Bugarska je pobedila Jermeniju sa 3:0. Bugarska i Turska su pre poslednjeg kola obezbedili plasman u drugi krug kvalifikacija za šampionat Evrope.

Bosna i Hercegovina je golom Melvina Barjovića u zaostavnom vremenu pobedila Luksmburg sa 1:0. BiH je u prvom kolu odigrala 0:0 protiv Severne Makedonije i ima četiri boda. Pomenuta Severna Makedonija je poražena od Engleske sa 5:0.

U poslednjem kolu igraju Engleska i BiH, odnosno Makedonija i Luksemburg. BiH ima četiri boda i gol razliku 1:0, a Severna Makedonija jedan bod i gol razliku 0:5. Engleske sigurno ide u drugi krug, a ostaje da se vidi da li će se Eglezima pridružiti Bosna i Hercegovina ili Severna Makedonija.