Dan Istitene, Getty Images Sport

16.11.2019 | 19.59 > 20:04

Slovenci za sad opstali, Vels sačuvao nadu

Fudbaleri Slovenije pobedili su Letoniju u pretposlednjem kolu kvalifikacija za EURO 2020. rezultatom 1:0 i time sačuvali minimalnu nadu da mogu do plasmana na kontinentalni šampionat.

Josip Iličić

Ian MacNicol/Getty Images

Slovenci sad zauzimaju treće mesto na tabeli grupe G sa 14 bodova i da bi u opstali u borbi za EP neophodno je da Austrija, koja je druga sa dva boda više, bude poražena od Severne Makedonije u subotu uveče.

Letonci su ubedljivo poslednji pošto su izgubili sve mečeve do sad.

Odlučujući momenat na stadionu Stožice u Ljubljani viđen je u 53. minutu, kad je Tarasovs reagovao nespretno i postigao autogol.

Domaći su bili bolji rival sve vreme, imali znatno više šansi i može se reći da su zasluženo slavili.

U ovkiru grupe E, Vels je na strani savladao Azerbejdžan sa 2:0.

Ostrvljani su se došli na 11 bodova, jedan manje od drugoplasirane Mađarske, i te dve selekcije će u direktnom okršaju u poslednjem kolu odlučivati o plasmanu na EP.

Azerbejdžan je poslednji na tabeli sa jednim bodom.

Oba pogotka u Bakuu viđena su u prvom poluvremenu. Najpre je Mur u 10. minutu iskoristio asistenciju Harija Vilsona i doveo Vels u vođstvo, da bi u 34. vezista Bornmuta bio egzekutor i postavio konačan rezultat.

U grupi I, Belgija je sa 4:1 pobedila Rusiju u rezultatski nevažnom duelu, pošto su obe selekcije već osigurale prolaz na EP.

Belgijanci su, ipak, pokazali da su najbolja ekipa u grupi i uoči poslednjeg kola imaju maksimalnih 27 bodova. Rusi su ostali sa 21.

Strelci za Crvene đavole na Gazprom areni u Sankt Peterburgu bili su Torgan Azar u 19, Eden Azar u 33. i 40. i Romelu Lukaku u 72. minutu.

Jedini gol za domaće dao je Džikija u 79.

Kazahstan je sa 3:1 bio bolji od San Marina na strani. Zajnutdinov u šestom, Sujumbajev u 23. i Ščetkin u 27. tresli su mrežu domaćih, za koje je počasni pogodak dao Bernardi u 77.

Pogledajte tabele kvalifikacionih grupa.