Dan Istitene, Getty Images Sport

16.11.2019 | 22.41 > 22:46

Makedonci poraženi u Beču, LN šansa za Euro

Selekcija Austrije je na bečkom „Ernst Hapel“ stadionu rezultatom 2:1 savladala selekciju Severne Makedonije u pretposlednjem kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine i time se plasirali na EURO.

David Alaba

Josef Bollwein - SEPA.Media/Getty Images

David Alaba

Pogotke za Austrijance postigli su David Alaba u sedmom minutu posle asistsencije Štefana Lajnera. Lajner je sam bio strelac u 48. minutu i doneo prednost domaćima od 2:0. U 90+3. minutu gol je postigao Stojanovski i postavio konačni rezultat susreta.

Bio je to debi za Stojanovskog u reprezentaciji, a pre gola promašio je dve izgledne prilike. Za Makedonce su debitovali još i Mladenovski i Kostadinov, dok je debitant u austrijskoj reprezentaciji bio golman LASK Aleksander Šlager.

Makedonija je ovim porazom izgubila šanse da se plasira na EP kroz kvalifikacije, u Ligi nacija će se boriti za plasman na turnir u konkurenciji Gruzije, selekcije Fudbalskog saveza Kosova i Belorusije, a Austrijanci su pobedom u Beču potvrdili direktan plasman na Euro.

Sada su Austrijanci drugi na tabeli grupe G sa 19 bodova, tri manje od vodeće Poljske, koja je savladala Izrael sa 2:1. I te dve selekcije idu na EP.

Makedonci su četvrti iza Slovenije sa 11 bodova.

Pogotke za Poljake u duelu u Izraelu dali su Krihovjak u 4. i Pjontek u 54. dok je jedini strelac za domaće bio Dabur u 88.

U narednom kolu Makedonci će ugostiti Izrael, koji zauzima peto mesto sa 11 poena.

Ranije u subotu fudbaleri Slovenije savladali su Letoniju sa 1:0 i sačuvali minimalne nade da se nađu na EP.

Pogledajte tabele kvalifikacionih grupa.