Engleska ubedljiva u Prištini, Bugari se upisali

EURO 17. nov 201919:55 > 19:56
Alex Morton, Getty Images Sport

Fudbalska reprezentacija Engleske ubedljivom pobedom protiv FS Kosova u Prištini rezultatom 4:0 završila je kvalifikacije za plasman na Evropsko prvenstvo 2020. U drugom meču ove grupe Bugarska je u Sofiji savladala Češku sa 1:0.

Catherine Ivill/Getty Images

Ekipa sa Ostrva je kvalifikacije završila sa 21 bodom, a direktno mesto na EURO obezbedila je i selekcija Češke sa 15 bodova, FS Kosova je treći sa 11, Bugarska četvrta sa 6, a Crna Gora poslednja sa 3.

Selektor Engleske Geret Sautgejt na teren je poslao kombinovanu ekipu, ali dileme oko pobednika nije bilo. Goste je u vođstvo doveo Hari Vings u 32. minutu, a ubedljiv trijumf u finišu meča obezbedili su Hari Kejn u 79, Markus Rašford u 83. i Mejson Maunt debitanstkim pogotkom u državnom timu u nadoknadi vremena.

Kejnu je u Prištini postigao 12. pogodak u osam kvalifikacionih mečeva.

FS Kosova će kroz baraž Lige nacija pokušati da se domogne mesta na Evropskom prvenstvu.

Reprezentacija Bugarske je još jedne loše kvalifikacije završila prvim trijumfom. Gol odluke protiv Češke postigao je defanzivac Slovana iz Bratislave Vasil Božikov u 56. minutu.