EURO: Tri 'dvojke' za kraj nedeljnog programa

Poslednji mečevi nedeljnog programa kvalifikacija za EURO 2020. odigrani su u okviru grupe H, u kojoj je sve bilo poznato i pre poslednjeg kola, a pobede su ostvarili Francuska, Turska i Island.

Antuan Grizman, Francuska

Dan Mullan, Getty Images Sport

Pobednici grupe, fudbaleri Francuske, savladali su u Tirani reprezentaciju Albanije rezultatom 2:0. Korentan Toliso je već u 9. minutu doneo prednost Trikolorima, nakon centaršuta Grizmana. Napadač Barselone se i sam upisao u listu strelaca u 30. minutu, nakon asistencije Duboe. Do kraja meča nije bilo većih uzbuđenja, tako da su Galski Petlovi zabeležili osmu pobedu.

Turska je na gostovanju Andori sve dileme rešila u razmaku od samo četiri minuta. U strelce se u 17. minutu upisao fudbaler Valjadolida Enes Unal, a asistenciju je zabeležio Bajram. Isti igrač postigao je još jedan pogodak, u 21. minutu, pošto je bio precizan sa bele tačke. Do kraja meča se rezultat nije menjao.

Na stadionu Zimbrua, Island je poveo protiv Moldavije pogotkom Birkira Bjarnasona. Do poluvremena se rezultat nije menjao, a izjednačenje Moldavcima doneo je Nikolae Milinčeanu, fudbaler lihtenštajnskog Vaduca. Ipak, tri boda ostvrvljanima doneo je Gilfi Sigurdson, golom u 65. minutu.

Aktuelni prvaci sveta završili su na prvom mestu u grupi sa 25 osvojenih bodova, Turska je imala dva manje, dok Island nije uspeo da se domogne EURA, jer je završio na trećem mestu sa 19 bodova. Nakon njih slede Albanija, Andora i Moldavija.