U21: Hrvati ispustili vođstvo i izgubili od Češke

EURO 18. nov 201919:51 > 20:01
Giuseppe Bellini/Getty Images

Mlada reprezentacija Hrvatske doživela je drugi poraz u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo u Velikoj Gorici od Češke 2:1, iako su prvi stigli do gola.

Domaći su u jednom od najznačajnijih mečeva u kvalifikacionom ciklusu došli do vođstva golom mladog igrača Dinama Luke Ivanušeca u 30. minutu. Ipak, radost Vatrenih trajala je samo devet minuta kada je Krejči doneo izjednačenje. Želeli su Hrvati da dođu do tri boda koja bi ih potpuno vratila u igru za jedno od prva dva mesta. Međutim, na kraju su ostali i bez boda, pošto je Buha u 72. minutu golom doneo potpuni preokret i pobedu.

Hrvati su četvrti u Grupi 4 sa šest bodova, i imaju sada pet manje od lidera Češke, doduše uz utakmicu manje. Grčka koja ima isti broj utakmica kao Hrvatska ima 10 bodova, a Škotska kao treća ima osam, uz utakmicu više od Hrvatske.