Getty Images/Stuart Franklin

18.11.2019 | 22.32 > 22:36

BiH za četvrt sata do pobede, Italija za istoriju

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine pobedom protiv Lihtenštajna rezultatom 3:0 završili su kvalifikacije za plasman na Evropsko prvestvo 2020. U preostala dva meča grupe J, Italija je deklasirala Jermeniju, dok je Grčka bila bolja od Finske 2:1.

Robert Prosinečki

Alexander Hassenstein/Bongarts, Getty Images

Ekipa selektora Roberta Prosinečkog je sva tri pogotka postigla u drugom poluvremenu, u razmaku od 15 minuta, a sa 13 bodova zauzela je četvrto mesto u grupi. Mesto na EURO ranije su obezbedili Italija, koja je kvalifikacije završila sa maksimalnih 30 bodova, i Finska.

Kombinovani tim Bosne i Hercegovine u Vaduzu je poveo golom Eldana Čivića u 57. minutu. Defanzivac Ferencvaroša je iz neposredne blizine Benjamina Buhela, a posle vodećeg gola gostima je bilo mnogo lakše. Preostala dva pogotka delo su Armina Hodžića, igrača Fehervara, koji se u strelce upisao u 64. i 72. minutu.

Bosanskohercegovačka ekipa će kroz baraž Lige nacija pokušati da se domogne mesta na Evropskom prvenstvu, a ko će im biti rival znaće se u petak posle žreba.

Italija je u Palermu deklasirala selekciju Jermenije rezultatom 9:1. Azuri su prvi put u istoriji plasman na završni turnir obezbedili sa svim pobedima, uz gol razliku 37:4.

Robero Manćini je na teren poslao izuzetno jak tim, a Ćiro Imobile je već u 8. minutu načeo mrežu slabašnih gostiju. Do kraja prvog poluvremena u strelce su se redom upisali Nikolo Zaniolo u 9, Nikolo Barela u 29. i ponovo Imobile u 33. minutu.

Goleda na Siciliji viđena je u i nastavku utakmice. Zaniolo je u 64. minutu povisio na 5:0, osam minuta kasnije i Alesio Romanjoli se upisao u strelce, a potom su Žoržinjo iz penala i Rikardo Orsolini povisili na 8:0. Utešni gol za Jermene delo je Edgara babajana u 79. minutu. Konačan rezultat postavio je Federiko Kjeza u 81. minutu.

Ovo je bio najteži poraz Jermenije u istoriji.

Grčka je u Atini pobedila Finsku sa 2:1 i to posle preokreta u drugom poluvremenu. Timu Puki je u 27. minutu doneo prednost Fincima, ali su Grci preko Petrosa Mantalosa u 47. i Konstantinosa Jalanopulosa u 70. minutu preokrenuli i sa nova tri boda kbvalifikacije završili na trećoj poziciji.