Catherine Ivill/Getty Images

08.09.2020 | 17.00

U21: Treće slavlje Makedonaca

Fudbalska reprezentacija Severne Makedonije do 21 godine zabeležila je treću pobedu u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

Lopta, Liga Nacija, UEFA Nations League

Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

Makedonci su u gostima savladali Farska Ostrva sa 2:1.

Od prvog minuta su krenuli ofanzivno i već u 15. minutu stigli do prednosti golom Ristovskog.

Deset minuta pre kraja, gosti su praktično osigurali pobedu kada je rezervista Ackovski iskoristio grešku golmana Farana.

Domaćin je uspeo samo da ublaži poraz golom Knudsena četiri minuta pre kraja.

Makedonci su nakon ovog trijumfa drugi na tabeli pa su i dalje u trci za jednu od pet najboljih drugoplasiranih selekcija koje će obezbediti plasman na završni turnir.