Getty Images/Christof Koepsel

18.09.2020 | 21.51 > 21:53

Pobeda Slovenki, Hrvaticama bod, Crnogorke izgubile

U kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo za žene, pobedu je u petak upisala Slovenija. Hrvatska je došla do boda, dok je Crna Gora doživela novi poraz.

lopta, mutna

Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

Jedina je pobedu u petak upisala Slovenija koja je u Grupi A savladala Tursku 3:1. Slovenija sada iz sedam mečeva ima 12 bodova i skor od četiri pobede i tri poraza pa je druga u grupi, iza Holandije koja ima maksimalan učinak.

Povele su Turkinje preko Hiz u 18. minutu, a Slovenke su do odlaska na odmor najavile preokret. Zver je bila precizna sa penala za 1:1, a za vođstvo Slovenije mrežu je zatresla Prašnikar. Za konačnih 3:1 u strelce se upisala Kolbl.

U Grupi I Crna Gora je doživela i peti poraz. Ovoga puta od Crnogorki su bolje bile Ukrajinke koje su slavile 3:1. Jedini gol za Crnu Goru postigla je Armiša Kuč, a sa druge strane pogađale su Apanašenko, Kunina i treći gol bio je autogol Slađane Bulatović.

U Grupi H odigrani su mečevi petog kola, a reprezentativke Hrvatske su nakon tri vezana poraza osvojile bod u duelu protiv Švajcarske nakon remija 1:1.

Hrvatice su povele već u trećem minutu golom Ivane Rudelić i čuvale su prednost sve do 74. minuta kada gol za Švajcarsku postiže Bakman za konačnih 1:1.

Hrvatska nakon pet mečeva ima četiri boda na trećem mestu u grupi i u narednom kolu igra protiv Rumunije.