Francuskinje za 15 minuta ugasile nadu Srbiji

EURO 18. sep 202023:33 > 23:43
FSS

Ženska fudbalska reprezentacija Srbije doživela je poraz kao domaćin od Francuske 2:0 u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo i tako praktično izgubila šanse da se nađe na kontinentalnoj smotre.

Favoritkinje na ovom meču sve su rešile već posle 15 minuta kada su povele 2:0. Prvi gol postignut je u šestom minutu kada je posle udarca Amel Majri Anđela Frajtović skrenula loptu u sopstveni gol. Konačnih 2:0 postavila je Majri u 15. minutu i time donela novi trijumf Francuskoj.

Ovom pobedom Francuskinje su se poravnale na drugom mestu na tabeli sa Srbijom pošto obe reprezentacije imaju po devet bodova, ali Francuska ima čak tri utakmice manje i stopostotan učinak tri do tri. Stopostotna je Austrija sa 12 bodova i četiri od četiri, tako da će Austrija i Francuska odlučivati o putniku na Evropsko prvenstvo.