Kvalifikacije SP: Pobede Ugande, JAR, Nigerije...

U drugom kolu treće faze afričkih kvalifikacija pobede su ostvarili Nigerija, Južnoafrička Republika, Uganda i Burkina Faso.

Viktor Mozes (11)

Mike Zarrilli/Getty Images

Derbi dana su odigrali Nigerija i Alžir, a trijumfovali su "Super orlovi"  sa 3:1 i u Grupi B imaju maksimalan učinak sa 6 bodova. Dvostruki strelac je bio vezista Čelsija Viktor Mozes u 25. i 90+2. minutu, Mikel Džon Obi je bio precizan u 42, a jedini gol za Alžir je postigao Nabil Bentaleb u 67. minutu.

Južnoafrička Republika je sa 2:1 savladala Senegal, pa posle remija sa Burkina Fasom ima četiri boda. Strelci u pobedi JAR su bili Hlatsvajo u 43. iz penala, Serero u 45+1, dok je gol za Senegal postigao N'Doje u 75. minutu.

Uganda je bila bolja od Konga minimalnim rezultatom uz gol Faruka Mije u 18. minutu, pa je sada prva u Grupi E sa četiri boda, ispred Egipta i Gane.

Burkina Faso je u gostima pobedila Zelenortska Ostrva sa 2:0, i sada je na čelu Grupe D. Reprezentacija koju sa klupe vodi Portugalac Duarte je slavila pogocima Diavare u 2. i Nakulme u 29. minutu.