FIFA suspendovala Baždarevića

FIFA World Cup 25. dec 201613:47 > 13:59
Ian Walton, Getty Images Sport

Selektor reprezentacije Bosne i Hercegovine Mehmed Baždarević je suspendovan od strane FIFA zbog nesportskog ponašanja na utakmici protiv Grčke u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo u Rusiji 2018. godine.

56-godišnji stručnjak je kažnjen sa dve utakmice u kojima neće moći da vodi državni tim BiH, što znači da će propustiti utakmicu protiv Gibraltara 25. marta, dok je kazna za drugi meč uslovna.

To znači da će Baždarević biti na klupi kada se Bosna i Hercegovina bude sastala u novom meču sa Grčkom 9. juna na stadionu Bilino polje u Zenici.

Selektor BiH je, takođe, kažnjen i sa 5 hiljada švajcarskih franaka po osnovu suspenzije, kao i sa hiljadu švajcarskih franaka za potrebe proceduralnih troškova.

Sporna utakmica između Grčke i BiH se odigrala 13. novembra na Karaiskakis stadionu u Pireju, a konačan rezultat je bio 1:1. Bosanci su poveli preko Pjanića u 32, dok je izjednačio Cavelas u 90+5. minutu. Meč je obeležio i incident u 76. minutu, kada je posle duela sa Papastatopulosom, Edin Džeko svukao šorts protivniku, pa je zbog toga dobio i crveni karton. Sukobili su se i ostali igrači, Papadopulos je dobio takođe isključenje, a umalo je izbegnut veći incident na tribinama.