Kval. za SP: Bredli i Vela za remi SAD i Meksika

Sean M. Haffey, Getty Images

Fudbaleri Meksika i Sjedinjenih Američkih Država igrali su nerešeno 1:1, u petoj rundi kvalifikacija KONKAKAF zone za Svetsko prvenstvo u Rusiji 2018. godine.

Na legendarnom stadionu „Asteka“ u Meksiko Sitiju gosti su došli do vođstva u 6. minutu kada je američki vezista Majkl Bredli sa preko 35 metara fantastično lobovao golmana Giljerma Očou.

Meksikanci su do izjednačenja čekali do 23. minuta, kada je Čičarito pronašao Karlosa Velu na desnoj strani, da bi ofanzivac Real Sosijedada prvo povukao loptu, a onda preciznim udarcem po zemlji matirao Breda Guzana.

Obe ekipe su do kraja susreta imale po nekoliko izglednijih prilika, ali je rezultat ostao 1:1. Meksiko posle šest utakmica ima „komotnu“ prednost sa 14 bodova na čelu tabele, dok se selekcija SAD izjednačila sa Kostarikom na drugom mestu. Obe reprezentacije imaju po osam bodova, ali Kostarika ima utakmicu manje.

Iz zone KONKAKAF na Svetsko prvenstvo u Rusiju idu tri najbolje plasirane ekipe, dok četvrta putuje u međukonfederacijski baraž. U sledećem kolu, u septembru, SAD dočekuju Kostariku, dok je Meksiko domaćin Panami.