Minimalac Kejna dovoljan za Engleze, Dancima bod

FIFA World Cup 8. okt 201720:09 > 20:17
Getty Image/ Dan Mullan / Staff

U nedelju su odigrani mečevi poslednjeg kola kvalifikacija za Svetsko prvenstvo, Rumunija je šokirala Dansku u poslednjim minutima meča, Kazahstan i Jermenija su remizirali 1:1, Engleska je golom Harija Kejna savladala Litvaniju, a Slovačka je sa 3:0 bila bolja od Malte.

Danska je do samog kraja meča vodila kao domaćin protiv reprezentacije Rumunije, ali su gosti izjednačili u 88. minutu za konačnih 1:1, iako su imali igrača manje, pošto je u 63. minutu drugi žuti karton dobio Ganea.

Danci su do vođstva došli golom Eriksena iz penala, a Ćiprijan Deak je izjednačio u 88. minutu posle gužve u šesnaestercu nordijske reprezentacije.

Kazahstan je na domaćem terenu remizirao sa Jermenijom 1:1 u derbiju začelja grupe E u utakmici koja nije imala takmičarski značaj, budući da su obe selekcije odavno izgubile šanse da se plasiraju na Mundijal.

Jermeni su u vođstvo došli preko najveće zvezde tima Henrika Mihtarijana u 26. minutu posle fantastičnog utrčavanja i precizne lopte koju mu je uputio naturalizovani Brazilac Markos Bizeli.

U grupi E Danska je drugoplasirana sa 14 bodova i igraće u baražu, dok je Rumunija kvalifikacije završila na četvrtom mestu grupe.

Prvoplasirana je selekcija Poljske, koja je sa 4:2 bila bolja od Crne Gore.

Engleska je u gostima slavila protiv Litvanije minimalnim rezultatom i tako potvrdila prvo mesto u grupi. Takmičenje su završili bez ijednog poraza.

Jedini strelac za Gordi Albion bio je napadač Totenhema Hari Kejn iz jedanaesterca u 27. minutu. Kejn je bio kapiten svoje reprezentacije na ovom meču.

Iz grupe F direktno na prvenstvo ići će Engleska, dok je drugoplasirana bila Slovačka, koja čeka ishod preostalih utakmica da sazna da li će biti u baražu.

Upravo su Slovaci ubedljivo savladali Maltu rezultatom 3:0 na domaćem terenu. Prvi gol postigao je napadač Dinama iz Bukurešta Adam Nemec u 33. minutu na asistenciju Mareka Hamšika.

U drugom poluvremenu Slovaci su došli do 2:0 ponovo golom Nemeca posle velike greške odbrane Maltežana, a konačnih 3:0 postavio je vezista berlinske Herte Ondrej Duda u 69. minutu.